« Travanj 2024 »

Obavijest roditeljima /skrbnicima o početku nove nastavne godine i organizaciji rada u školi
Autor: Jasmina Maksić, 4. 9. 2020.

Osnovna škola Markušica obavještava sve učenike i njihove roditelje/skrbnike da nastavna godina za sve učenike od 1. do 8. razreda počinje 7. rujna 2020. (ponedjeljak).

Za učenike predmetne nastave (5.-8.razred), nastava počinje u 8:00 sati, a za  učenike razredne nastave (1. -4.razred) u Matičnoj školi nastava počinje u 14:00 sati. Za sada neće biti izmijena smijena.

U PŠ Gaboš i PŠ Ostrovo nastava počinje u 8:00 sati.

Prvog dana nastava će se odvijati po rasporedu sati za ponedjeljak o čemu će učenike obavijestiti razrednici.

Užinu učenici nose od kuće a istu obavljaju u učionici za vrijeme velikog odmora.

Za učenike putnike bit će organiziran prijevoz.

Učenici sa sobom nose posebnu bilježnicu u koju svaki dan prije dolaska u školu bilježe svoju tjelesnu temperaturu, a istu potom učitelji i razrednici provjeravaju i evidentiraju.

Učenicima 5. -8. razreda će Škola  podijeliti po dvije višekratne, pamučne maske.

Organizacija rada u Matičnoj školi Markušica:

• Raspored učionica – svakom razrednom odjelu dodijeljena je učionica.
  • Raspored toaleta – svakom razrednom odjelu u jednoj smjeni dodijeljen je toalet.
  • Na svim vratima učionica i toaleta postoje obavijesti o namjeni.
  • Raspored ulaza - učenici 2. i 3. razreda u školu ulaze na zadnji ulaz, učenici 1. i 4. razreda ulaze na glavni ulaz.
  •  Učenici 5. i 6. razreda ulaze na zadnji, a učenici 7. i 8. razreda ulaze na prednji ulaz.
  • Učenici 5. do 8. razreda pri ulasku koriste i dezinficijens.
  • Svaka učionica ima ispred ulaznih vrata plakar namijenjen za ostavljanje odjeće i obuće učenika.
  • Izvannastavne aktivnosti (INA) se  zbog preporuka MZO I HZJZ  za rad u uvjetima povezanim s COVID-19    organiziraju po razrednim odjelima kako ne bi došlo do miješanja učenika iz različitih razrednih odjela. Tako će se za učenike razredne nastave izvannastavne aktivnosti održavati u školi a za učenike predmetne nastave  kao nastava na daljinu.
  • Dopunska nastava – za učenike u Matičnoj školi postojat će mogućnost izvođenja nastave u školi s učenicima istog razrednog odjela i mogućnost nastave na daljinu kako slijedi:
    • Za učenike od 1. do 4. razreda dopunska nastava Srpskog jezika i Matematike izvodit će se u školi.
    • Dopunska nastava Hrvatskog jezika u razrednoj nastavi izvodit će se kao nastava na daljinu za učenike od 1. do 4. razreda.
  • Dopunska nastava Engleskog jezika za učenike 1. razreda izvodit će se u školi, a za učenike 2. do 4. razreda na daljinu.
  • Za predmetnu nastavu: 5.do 8. razred dopunska nastava Hrvatskog jezika, Matematike, Engleskog jezika, Srpskog, Kemije i Fizike izvodit će se na daljinu.
  • Dodatna nastava iz Matematike od 1. do 4. razreda izvodit će se u školi, svaki razredni odjel sa svojom učiteljicom. Dodatna nastava iz Hrvatskog jezika u 3. razredu izvodit će se u školi.
  • Dodatna nastava za učenike od 5. do 8. razreda izvodit će se na daljinu.
  • Nastava Informatike za učenike  Matične škole,  PŠ Gaboš I PŠ Ostrovo izvodit će se u školi.

• Prijevoz učenika će biti organiziran  a u prijevozu učenici  trebaju  poštivati mjere fizičke udaljenosti i nošenja maski. Red vožnje bit će objavljen na web stranici škole.

• Organizacija rada u područnim školama:
  • Područna škola Gaboš – u PŠ Gaboš nastavu pohađaju učenici jednog kombiniranog razrednog odjela tako da se aktivnosti INA, dopunska i dodatna nastava izvode u školi.

• Područna škola Ostrovo – u PŠ Ostrovo se nalaze dva razredna odjela. INA će se provoditi u svakom razrednom odjelu sa svojim razrednikom, a u Eko-kreativnoj sekciji će se izmjenjivati razredni odjeli svakog drugog tjedna. Dopunska nastava Srpskog jezika i Matematike izvodit će se u školi, a dopunska nastava Engleskog jezika i Hrvatskog jezika izvodit će se po odjelima naizmjenično. Učenici u zgradu ulaze i izlaze poštujući propisani razmak.

• Prvi roditeljski sastanak u školi (u školskoj dvorani) održat će se za učenike 1. razreda Matične škole prilikom kojeg će biti podijeljeni udžbenici, školske torbe, ankete roditeljima i izjave o preuzetim udžbenicima. Isto se odnosi i na područnu školu.
  • Za ostale razredne odjele informacije koje se odnose na prvi roditeljski sastanak bit će objavljene na web stranici škole.
  • Primanja roditelja tijekom školske godine u vrijeme epidemije bit će moguća samo po pozivu razrednika ili na prijedlog predmetnog učitelja u za to određenom terminu koji će biti objavljen na stranici škole. Informacije o učenicima će se davati telefonski u određenom terminu.

Svim učenicima želim uspjeh u novoj školskoj godini.