« Ožujak 2024 »

PŠ Ostrovo - Dan ružičastih majica / ПШ Острово - Дaн ружичaстих мajицa
Autor: Slavica Turićanin, 27. 2. 2020.

U PŠ Ostrovo  učenici od 1. – 4. razreda obilježili su Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja - "Dan ružičastih majica"!
Učenica 3. razreda T. Stupar je pročitala  poučnu priču o danu ružičastih majica te o važnosti tolerancije. Većina se učenika nošenjem ružičaste majice uključila u akciju i dala svoj prilog borbi protiv vršnjačkog nasilja. Složili su se kako ruganje, psovanje, nasilno ponašanje i ogovaranje treba baciti u kantu za smeće, dok češće treba pružati ruke u znak mira i prijateljstva.

У ПШ Острово ученици од 1.- 4. разреда обележили су Национални дан борбе против вршњачког насиља - "Дан ружичастих мајица"!
Ученица 3. разреда Т. Ступар је прочитала  поучну причу о дану ружичастих мајица те о важности толеранције. Већина се ученика ношењем ружичасте мајице укључила у акцију и дала свој прилог борби против вршњачког насиља. Сложили су се како ругање, псовање, насилно понашање и оговарање треба бацити у канту за смеће, док чешће треба пружати руке у знак мира и пријатељства.