« Ožujak 2024 »

"Pink Shirt Day"
Autor: Dragana Marić Fijala, 28. 2. 2020.

Učenici 3. i 4. razreda PŠ Gaboš obilježili su Dan ružičastih majica i na dodatnoj nastavi iz engleskog jezika. Najprije smo poslušali priču kako je sve počelo i zašto se obilježava taj dan (The History Of Pink Shirt Day). Zatim smo pogledali kratki animirani film o vršnjačkom nasilju u školi (Anti Bullying Animated Short Film Project), a nakon razgovora o filmu, učenici su u paru ispisivali poruke tolerancije i protiv svakog oblika nasilja. Ispisivanju poruka pridružili su se i ostali učenici.

Ученици 3. и 4. разреда ПШ Габош обележили су Дан ружичастих мајица и на додатној настави из енглеског језика. Најпре смо послушали причу како је све почело и зашто се обележава тај дан (The History Of Pink Shirt Day). Затим смо погледали кратки анимирани филм о вршњачком насиљу у школи (Anti Bullying Animated Short Film Project), а након разговора о филму, ученици су упару исписивали поруке толеранције и против сваког облика насиља. Исписиванњу порука придружили су се и остали ученици.