Obavijest roditeljima /skrbnicima o početku nove nastavne godine i organizaciji rada u školi
Autor: Ivana Patković, 3. 9. 2021.

Osnovna škola Markušica obavještava sve učenike i njihove roditelje/skrbnike da nastavna godina za sve učenike od 1. do 8. razreda počinje 6. rujna 2021. (ponedjeljak).

Za sve učenike od 1. do 8. razreda nastava počinje u 8:00 sati, kako u Matičnoj školi, tako i u Područnoj školi Gaboš i Područnoj školi Ostrovo.

Prvog dana nastava će se odvijati prema rasporedu sati za ponedjeljak o čemu će učenike obavijestiti razrednici. Raspored zvona dostupan je na stranici Škole.

Za učenike putnike bit će organiziran prijevoz. Učenici putnici u autobusu trebaju  poštivati mjere fizičke udaljenosti i nošenja maski. Red vožnje je sljedeći:

Dovoz učenika

1. autobus:

7.00 – Karadžićevo

7.05 – Gaboš

7.15 – Ada

7.20 – Podrinje

2.    autobus:

7.00 – Ostrovo

7.05 – Mlaka

Odvoz učenika

Svaki dan u 13.00 i 14.00 sati

Četvrtkom u 14.00 i 15.30 sati

Učenici u školu nose posebnu bilježnicu u koju svaki dan prije dolaska u školu bilježe svoju tjelesnu temperaturu, a istu potom dežurni učitelji i razrednici provjeravaju i evidentiraju.

Učenici od 5. do 8. razreda obavezni su nositi zaštitne maske tijekom boravka u školi.

Organizacija rada u Matičnoj školi Markušica:

Rad u školi organiziran je u jednoj smjeni, prema Modelu A (nastava licem u lice) za redovnu i izbornu nastavu, te za dopunsku, dodatnu i izvannastavne aktivnosti.

Nastava Informatike za učenike  Matične škole,  PŠ Gaboš I PŠ Ostrovo izvodit će se u školi, osim u kombinaciji 3. i 4. razreda Matične škole, gdje će se nastava izvoditi naizmjenično u školi i na daljinu, o čemu će učenike obavijestiti učiteljice razredne nastave.

• Raspored učionica – svakom razrednom odjelu dodijeljena je učionica:

1.razred – učionica br. 5

2.razred - učionica br. 1

3.razred – učionica br. 9

4.razred – učionica br. 4

5.razred – učionica br. 3

6.razred – učionica br.7

7.razred – učionica br. 8

8.razred – učionica br. 6

• Raspored toaleta – djevojčice od 1. do 4. razreda koriste ženski učenički toalet u holu škole, dječaci od 1. do 4. razreda koriste muški učenički toalet u holu škole, učenici od 5. do 8. razreda koriste toalete u dvorani škole, koji su također odvojeni na način da djevojčice koriste toalet u ženskoj svlačionici, a dječaci u muškoj. Prilikom korištenja toaleta preporuča se razmak od najmanje 1,5 m i redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom.

Na svim vratima učionica i toaleta postoje obavijesti o namjeni.

• Ulaz u školu – učenici predmetne nastave u školu ulaze na zadnji ulaz, učenici razredne nastave ulaze na glavni ulaz.

Svi učenici po dolasku u školu peru ruke tekućom vodom i sapunom.

Svaka učionica ima ispred ulaznih vrata plakar namijenjen za ostavljanje odjeće i obuće učenika.

• Školska kuhinja – 1. tjedan i do početka rada školske kuhinje učenici nose užinu od kuće. O početku rada školske kuhinje bit će naknadno obaviješteni.

Organizacija rada u područnim školama:

• Područna škola Gaboš – u PŠ Gaboš nastavu pohađaju učenici jednog kombiniranog razrednog odjela tako da se redovna, izborna nastava te INA, dopunska i dodatna nastava izvode u školi.
  • Područna škola Ostrovo – u PŠ Ostrovo nastavu pohađaju učenici jednog kombiniranog razrednog odjela tako da se redovna, izborna nastava te INA, dopunska i dodatna nastava izvode u školi.

Roditeljski sastanci i individualni razgovori s razrednicima i predmetnim učiteljima bit će omogućeni licem u lice, uz poštivanje epidemioloških mjera. Raspored individualnih razgovora objavljen je na stranici Škole.

Prvi roditeljski sastanak u novoj nastavnoj godini organizirat će se u tjednu od 6. do 10.9., o čemu će roditelji/skrbnici biti pravovremeno obaviješteni.

U slučaju temperature ili drugih simptoma bolesti COVID-19, ili u slučaju samoizolacije učenika, učenik ne dolazi u školu, a roditelj je dužan o tome obavijestiti razrednika, odnosno ravnatelja škole.

Ulazak djelatnika škole, roditelja/skrbnika učenika i ostalih stranaka u prostorije škole moguć je uz poštivanje epidemioloških mjera, odnosno obvezno nošenje zaštitne maske i mjerenje temperature, te održavanje razmaka.

Pod OPŠIRNIJE se nalaze Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u šk.god. 2021./2022.

Svim učenicima želim uspjeh u novoj školskoj godini.

V. d. Ravnateljica Ljiljana Sladić