Светски дан дечје књиге / Svjetski dan dječje knjige
Autor: Ivana Patković, 4. 4. 2022.

Сваке године се 02.04. обележава Светски дан дечје књиге-рођендана Х.К. Андерсена с циљем промоције књиге и читања међу децом. Ове године из хрватског језика на занимљив начин одржан је уводни сат читања лектире. Библиотекарка је ученицима 3. разреда из „чаробне књиге“ читала бајку „Бијели јелен“, књижевно дело Владимира Назора. Променом динамике говора покушала им је дочарати причу и утицати на доживљај главних ликова.

Пре читања  ученици су имали задатак да помоћу слагалице открију о којој је бајци реч.

Obilježavanje Svjetskog dana dječje knjige

Svake godine se 02.04. obilježava Svjetski dan dječje knjige-rođendana H.K. Andersena s ciljem promocije knjige i čitanja među djecom. Ove godine iz hrvatskog jezika na zanimljiv način održan je uvodni sat čitanja lektire. Knjižničarka je učenicima 3. razreda iz „čarobne knjige“ čitala bajku „Bijeli jelen“, književno djelo Vladimira Nazora. Promjenom dinamike govora pokušala im je dočarati priču i utjecati na doživljaj glavnih likova.

Prije čitanja  učenici su imali zadatak da pomoću slagalice otkriju o kojoj je bajci riječ.