1. razred: Sat zdrave prehrane na engleskom jeziku / 1. разред: Час здраве прехране на енглеском језику
Autor: Dragana Marić Fijala, 25. 5. 2022.

U mjesecu svibnju tema iz engleskog jezika u 1. razredu bila je „Hrana i piće“. Osim usvojenih novih riječi i izraza, razgovarali smo o važnosti zdrave i raznolike prehrane te kretanja za rast i razvoj djece.  U srijedu, 25.5. u 1. razredu matične škole održan je „Sat zdrave prehrane“. Učenici su u skupinama izradili plakate „Food pyramid – piramida prehrane“ te „Healthy and unhealthy food – zdrava i nezdrava hrana“. Prema prethodnom dogovoru donijeli su različito voće u školu pa smo napravili voćnu salatu, dobro se osvježili, zasladili i napunili energijom za nastavak dana.

Učiteljica Dragana Marić Fijala

​

У месецу мају тема из енглеског језика у 1. разреду била је „Храна и пиће“. Осим усвојених нових речи и израза, разговрали смо о важности здраве и разноврсне прехране те гибања за раст и развој деце. У среду, 25.5. у 1. разреду матичне школе одржан је „Час здраве прехране“. Ученици су у скупинама израдили плакате „Food pyramid – пирамида прехране“ те „Healthy and unhealthy food – здрава и нездрава храна“. Према ранијем договору донели су различито воће у школу па смо направили воћну салату, добро се освежили, засладили и напунили енергијом за наставак дана.

Учитељица Драгана Марић Фијала