Izlet učenika od 5. do 8. razreda / Излет ученика од 5. до 8. разреда
Autor: Ivana Patković, 6. 6. 2022.

4. 6. 2022. u ranojutarnjim satima naši su učenici i njihovi razrednici krenuli put Zagreba. Poslije panoramske vožnje Zagrebom, posjetili su Tehnički muzej Nikola Tesla, gdje su uz stručno vodstvo mogli upoznati povijesni razvoj tehnologije te Planetarij u kojem su uživali u prikazu zvjezdanog neba. Potom je slijedilo stručno upoznavanje sa znamenitostima centra grada Zagreba. Dalje ih je put odveo do Krapine u Muzej krapinskih neandertalaca u najpoznatije nalazište neandertalskog čovjeka i šetnju Hušnjakovim brdom, nalazištem ostataka neandertalaca. Umorni, ali puni dojmova vratili su se kući sa izleta koji će sigurno biti dio lijepih školskih uspomena.

Zahvaljujemo Općini Markušica na sufinanciranju ovoga izleta u iznosu od 6400 kn, čime je ukupan iznos po učeniku umanjen te je omogućen odlazak na izlet većem broju učenika.

4. 6. 2022. у ранојутарњим часовима наши ученици и њихови разредници су кренули пут Загреба. После панорамске вожње Загребом, посетили су Технички музеј „Никола Тесла“, где су уз стручно вођство могли упознати историјски развој технологије те Планетаријум у којем су уживали у приказу звезданог неба. Потом је следило стручно упознавање са знаменитостима центра града Загреба. Даље их је пут одвео до Крапине у Музеј крапинских неандерталаца у најпознатије налазиште неандерталског човека и шетњу Хушњаковим брдом, налазиштем остатака неандерталаца. Уморни, али пуни утисака вратили су се кући са излета који ће сигурно бити део лепих школских успомена.

Захваљујемо се Општини Маркушица на суфинансирању овог излета у износу од 6400 кн, чиме је смањен укупан износ по ученику и омогућен одлазак већем броју ученика на излет.