Dani zahvalnosti za plodove zemlje / Дани захвалности за плодове земље
Autor: Ivana Patković, 24. 10. 2022.

U tjednu od 17. do 21. listopada Osnovna škola Markušica obilježila je integrirani dan "Dani zahvalnosti za plodove zemlje". Cijeli je tjedan prošao je vrlo aktivno, edukativno i u znaku obilježavanja zahvalnosti za plodove zemlje. U matičnoj i područnim školama sve je bilo ukrašeno jesenskim plodovima koje su učenici na vrlo kreativan način preoblikovali u zanimljive i neobične likove. Neki su se učenici okušali i u izradi peciva.

U PŠ Gaboš pripremljena peciva učenici su degustirali, a ostatak proizvoda odnijeli su u Dom za starije i nemoćne osobe u Gabošu. Razveselili su korisnike ove ustanove i podsjetili ih da nisu sami.

Zahvalјujemo učitelјima, učenicima, tetama i našem veroučitelјu koji su doprineli realizaciji ovog događaja. Također zahvalјujemo mamama koje su pripremile ukusna peciva za naše učenike.

Više fotografija možete pogledati u albumu u našoj Fotogaleriji.

У недељи од 17. до 21. октобра Основна школа Маркушица обележила је интегрисани дан "Дани захвалности за плодове земље". Читава је недеља прошла врло активно, едукативно и у знаку обележавања захвалности за плодове земље. У матичној и подручним школама све је било украшено јесенским плодовима које су ученици на врло креативан начин преобликовали у занимљиве и необичне ликове. Неки су се ученици окушали и у изради пецива.

У ПШ Габош припремљена пецива ученици су дегустирали, а остатак производа однели су у Дом за старије и немоћне особе у Габошу. Развеселили су кориснике Дома и подсетили их да нису сами.

Захваљујемо учитељима, ученицима, тетама и нашем вероучитељу који су допринели реализацији овог догађаја. Такође захваљујемо мамама које су припремилe укусна пецива за наше ђаке.

Више фотографија можете погледати у албуму у нашој Фотогалерији.