eTwinning projekt: Merry Christmas!
Autor: Ivana Patković, 22. 12. 2022.

U eTwinning projektu Merry Christmas, koji je trajao od studenog do prosinca 2022. godine, sudjelovalo je 33 učenika 4., 5. i 6.  razreda Oš Markušica. Projekt je osmislila i koordinirala učiteljica engleskog jezika, Nikolina Jelečević.

Ciljevi projekta su: razvijanje jezično-komunikacijske kompetencije, razvijanje vještine pisanja, razumijevanja, slušanja, čitanja i govorenja na engleskom jeziku, razvijanje vještine korištenja informacijsko – komunikacijske tehnologije, jačanje samopouzdanja kod učenika, upoznavanje vršnjaka različite kulture i nacionalnosti; stvaranje novih prijateljskih odnosa, razvijanje osjećaja pripadnosti široj društvenoj zajednici, razvijanje tolerancije i prihvaćanja drugih i drugačijih, razvijanje vještine rada u timu.

Tijekom trajanja projekta, učenici su izrađivali, pisali i razmijenili prigodne božićne čestitke na engleskom jeziku sa vršnjacima partnerske škole  „Maltezos Private School“, Argos, Argolida, Grčka. Također, 14 učenika 5. i 6. razreda snimilo je video Christmas Quiz koji sadrži „igru pogađanja“ vezanu uz tipične božićne riječi i pojmove iz engleske božićne tradicije. Snimljeni video razmijenjen je sa partnerskom školom putem digitalne platforme ESEP (eTwinning) i korišten je u svrhu nastavnih aktivnosti vezanih uz Božić na satu engleskog jezika. U zadnjoj etapi projekta, učenici / sudionici projekta sudjeluju u video pozivu u kojem zajedno sa učenicima partnerske škole pjevaju nekoliko tradicionalnih božićnih pjesmica.

Christmas Quiz (video igra pogađanja) koju su snimili naši učenici nalazi se ovdje. Zabavite se i provjerite možete li i vi pogoditi božićne pojmove koje učenici opisuju. Merry Christmas!

У еTwinning пројекту: Merry Christmas, који је трајао од новембра до децембра 2022. године, учествовало је 33 ученика 4., 5. и 6.  разреда Ош Маркушица. Пројекат је осмислила и координирала учитељица енглеског језика, Николина Јелечевић.

Циљеви пројекта су: развијање језичко-комуникацијске компетенције, развијање вештине писања, разумевања, слушања, читања и говорења на енглеском језику, развијање вештине коришћења информацијско – комуникацијске технологије, јачање самопоуздања код ученика, упознавање вршњака различите културе и националности; стварање нових пријатељских односа, развијање осећаја припадности широј друштвеној заједници, развијање толеранције и прихваћања других и другачијих, развијање вештине рада у тиму.

Током трајања пројекта, ученици су израђивали, писали и разменили пригодне божићне честитке на енглеском језику са вршњацима партнерске школе  „Maltezos Private School“, Аргос, Арголида, Грчка. Такође, 14 ученика 5. и 6. разреда снимило је видео Christmas Quiz који садржи „игру погађања“ везану уз типичне божићне речи и појмове из енглеске божићне традиције. Снимљени видео размењен је са партнерском школом путем дигиталне платформе ESEP (еТwinning) и коришћен је у сврху наставних активности везаних уз Божић на часу енглеског језика. У задњој етапи пројекта, ученици / учесници пројекта учествовују у видео позиву у којем заједно са ученицима партнерске школе певају неколико традиционалних божићних песмица.

Christmas Quiz (видео игра погађања) коју су снимили наши ученици налази се овде. Забавите се и проверите можете ли и ви погодити божићне појмове које ученици описују. Merry Christmas!

Učiteljica engleskog jezika: Nikolina Jelečević /

Учитељица енглеског језика: Николина Јелечевић