Međunarodni dan materinskog jezika / Међународни дан матерњег језика
Autor: Ivana Patković, 1. 3. 2023.

Obilježavanje Međunarodnog dana maternjeg jezika dio je kulturnog identiteta naroda, različitosti, ali i tolerancije i razumijevanja.

Briga o maternjem jeziku je način dokazivanja svijesti o vlastitom identitetu, ali i veoma osjetlјivo mjesto tolerancije prema drugom i drugačijem. Naši učenici uče osim maternjeg jezika, hrvatski, engleski te njemački jezik.

Ove godine smo važnost učenja maternjeg jezika pokazali  poticajnim porukama na panoima škole i radovima učenika Literarne sekcije i sedmog razreda na temu Lijepe riječi lijepo pišem. Učenici su se oprobali u kaligrafiji.

Обележавање Међународног дана матерњег језика је део културног идентитета народа, различитости, али и толеранције и разумевања.

Брига о матерњем језику је начин доказивања свести о властитом идентитету, али и веома осетљиво место толеранције према другом и другачијем. Наши ученици уче сем матерњег језика, хрватски, енглески те немачки језик.

Ове године смо важност учења матерњег језика показали  потицајним порукама на паноима школе и радовима ученика Литерарне секције и седмог разреда на тему Лепе речи лепо пишем. Ученици су се опробали у калиграфији.