Susret s Predsjednikom Republike, gospodinom Ivom Josipovićem, Zagreb 29. listopada 2011. Сусрет с Председником Републике, господином Ивом Јосиповићем, Загреб, 29. октобар 2011.
Autor: Zora Stanisavljević, 24. 2. 2012.

U subotu, 29. listopada 2011. godine, u organizaciji Nansen dijalog centra, više od 70 osnovnoškolaca i njihovih učitelja iz OŠ Blage Zadre, Vukovar; OŠ Siniše Glavaševića, Vukovar; OŠ Markušica,; OŠ Nikole Tesle, Mirkovci; OŠ Franje Tuđmana, Beli Manastir; OŠ Popovac i OŠ Zmajevac susreli su se s predsjednikom Republike Hrvatske, gospodinom Ivom Josipovićem u Predsjedničkim dvorima na Pantovčaku u Zagrebu.

Svi učenici su u svojim školama uključeni u provedbu izvannastavne aktivnosti Kulturna i duhovna baština zavičaja, koja omogućuje učenicima upoznavanje i učenje o vlastitom identitetu i kulturi, i istovremeno i o kulturi i baštini svih naroda koji žive u njihovoj zajednici, potičući ih na razumijevanje i razvijanje odnosa sa drugima i drugačijima.

Susretu s Predsjednikom prisustvovalo je ukupno 12 učenika OŠ Markušica u pratnji učiteljice Nikoline Jelečević,a u ime učenika predsjednika je pozdravila Tea Kostić, učenica 6. razreda.

Susret s Predsjednikom Republike Hrvatske veliko je priznanje i potvrda rada nastavnicima, školama i Nansen dijalog centru.

У суботу, 29. октобра 2011. године, у организацији Нансен дијалог центра, више од 70 основношколаца и њихових учитеља из ОШ Благе Задре, Вуковар; ОШ Синише Главашевића, Вуковар; ОШ Маркушица,; ОШ Николе Тесле, Мирковци; ОШ Фрање Туђмана, Бели Манастир; ОШ Поповац и ОШ Змајевац сусрели су се с председником Републике Хрватске, господином Ивом Јосиповићем у Председничким дворима на Пантовчаку у Загребу.

Сви ученици су у својим школама укључени у провођење  ваннаставне активности Културна и духовна баштина завичаја, која омогућује ученицима упознавање и учење о властитом идентитету и култури, и истовремено и о култури и баштини свих народа који живе у њиховој заједници, потичући их на разумевање и развијање односа са другима и другачијима.

Сусрету с Председником присуствовало је укупно 12 ученика ОШ Маркушица у пратњи учитељице Николине Јелечевић,а у име ученика председника је поздравила Теа Костић, ученица 6. разреда.

Сусрет с Председником Републике Хрватске велико је признање и потврда рада наставницима, школама и Нансен дијалог центру.