Projekt "Zdrav za 5" / Пројекат "Здрав за 5"
Autor: Jasmina Stepanović, 22. 11. 2013.

Dana 11. 11. 2013. godine u našoj školi je održano predavanje za učenike 8. razreda na temu „Ovisnost i zlouporaba alkohola“. Predavanje su održali predstavnici Zavoda za javno zdravstvo Vinkovci i Policijske uprave Vukovarsko- srijemske, a u okviru projekta „Zdrav za 5“. Učenici su imali priliku čuti o štetnim posljedicama konzumiranja alkohola na zdravlje čovjeka, te se upoznati sa zakonskim odredbama koje krše mladi koji konzumiraju alkohol. U praktičnom dijelu predavanja, učenici su imali priliku steći dojam kakvu sliku svijeta imaju osobe u alkoholiziranom stanju ( putem simulacijskih naočala ).

Više o samom projektu potražite na www.zdravza5.com

Дана 11. 11. 2013. године у нашој школи је одржано предавање за ученике 8. разреда на тему „Овисност и злоупотреба алкохола“. Предавање су одржали представници Завода за јавно здравство Винковци и Полицијске управе Вуковарско- сремске, а у оквиру пројекта „Здрав за 5“. Ученици су имали прилику чути о штетним последицама конзумирања алкохола на здравље човека, те се упознати са законским одредбама које крше млади који конзумирају алкохол. У практичном делу предавања, ученици су имали прилику стећи утисак какву слику света имају особе у алкохолисаном стању ( уз помоћ наочара за симулацију ).

Више о самом пројекту потражите на www.zdravza5.com