Obilježavanje Međunarodnog dana mira /Обележавање Међународног дана мира
Autor: Administrator , 29. 9. 2015.

21.09.2015.

U prostorijama naše škole održana je radionica na temu: „Mir među ljudima, bez obzira na vjeru i naciju“. Učenici 2.r. su s učiteljicom i knjižničarkom razgovarali o miru, čitali poruke mira i  kako svi zajedno možemo pridonijeti  širenju mira u školi , kod kuće, na ulici. Zaključili smo da treba da se ponašamo u skladu s već poznatom parolom: „Ne čini drugome ono  što ne želiš da drugi tebi čini.“Zatim su učenici  pristupili ukrašavanju golubova od papira kao simbola mira. Svi radovi su postavljeni na zajednički plakat koji je izložen u  učionici 2.r.

У просторијама наше школе одржана је радионица на тему: "Мир међу људима, без обзира на веру и нацију". Ученици 2.р. су с учитељицом и библиотекарком разговарали о миру,читали поруке мира и како сви заједно можемо допринети ширењу мира у школи, код куће, на улици. Закључили смо да треба да се понашамо у складу са већ познатом паролом:“ Не чини другоме оно што не желиш да други теби чини. "Затим су ученици приступили украшавању голубова од папира као симбола мира. Сви радови су постављени на заједнички плакат који је изложен у учионици 2.р.