ODRŽANO PREDNATJECANJE U ČITANJU NAGLAS ZA UČENIKE OD 3. DO 8. RAZREDA OŠ /ОДРЖАНО ПРЕДТАКМИЧЕЊЕ У ЧИТАЊУ НАГЛАС ЗА УЧЕНИКЕ ОД 3. ДО 8. РАЗРЕДА ОШ
Autor: Administrator , 9. 10. 2015.

6.10.2015.

U prostorijama  naše škole održano je prednatjecanje u čitanju naglas. Osnovni cilj natjecanja je poticanje i popularizacija knjige, čitanja i čitanja naglas, razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju, poticanje usmenog izražavanja i razvijanje natjecateljskog  duha. Prema pravilima natjecanja učenici su se natjecali u čitanju naglas u dvije kategorije, mlađoj  (3r. – 5.r.) i starijoj kategoriji (6r. – 8.r.). U mlađoj kategoriji  prvo mjesto osvojio je učenik 4.r. OŠ Markušica, Medić Marko (Emil i detektivi/Erich Kastner), drugo mjesto osvojila je Stupar Teodora, učenica iz Područne škole Ostrovo (Zar baš moram u školu?/Sanja Pilić ), a treće mjesto osvojio je Kojčinović  Dejan, učenik 4.r. Područne škole Gaboš (Zar baš moram u školu?/ Sanja Pilić).

U starijoj kategoriji nagrađeni su učenici 8.r. OŠ Markušica: prvo mjesto osvojio je Vico Nikola (Galeb Jonathan Livingston/ Richard Bach), drugo mjesto Kojčinović Katarina (Duga/Dinko Šimunović), a treće Petrović Ivana (Autobiografij : Matematika/Nušić Branislav).

Natjecatelji su predstavljali knjigu po vlastitom izboru.

У просторијама наше школе одржано је предтакмичење у читању наглас. Основни циљ такмичења је подстицање и популаризација књиге, читања и читања наглас, развијање љубави према књизи и читању, подстицање усменог изражавања и развијање такмичарског духа. Према правилима такмичења ученици су се такмичили у читању наглас у две категорије, млађој (3р. - 5.р.) и старијој категорији (6р. - 8.р.). У млађој категорији прво место освојио је ученик 4.р. ОШ Маркушица Медић Марко (Емил и детективи / Ерик Кастнер), друго место освојила је Ступар Теодора, ученица из Подручне школе Острово (Зар баш морам у школу? / Сања Пилић), а треће место освојио је Којчиновић Дејан, ученик 4.р. Подручне школе Габош (Зар баш морам у школу? / Сања Пилић).
У старијој категорији награђени су ученици 8.р. ОШ Маркушица: прво место освојио је Вицо Никола (Галеб Џонатан Ливингстон / Ричард Бах), друго место Којчиновић Катарина (Дуга/ Динко Шимуновић), а треће Петровић Ивана (Аутобиографија: Математика / Нушић Бранислав).
Такмичари су представљали књигу по властитом избору.