« Travanj 2024 »

Europski školski sportski dan / Европски шкослки спортски дан
Autor: Administrator , 30. 9. 2016.

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja. Inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom koji od 2006. vrlo uspješno organizira Mađarski školski sportski savez. Tog dana veliki broj škola u Mađarskoj organizirale su sportske aktivnosti po svom izboru u minimalnom trajanju od 120 minuta, a u koje je bilo uključeno više od 200 000 djece s ciljem promocije tjelesne aktivnosti i zdravlja. Ove godine u organizaciju Europskog školskog sportskog dana uključilo se 15 europskih zemalja među kojima i Hrvatska, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

I naša škola obilježila je ovaj dan brojnim sportskim aktivnostima u trajanju od 120 minuta, a kako je bilo pogledajte u  FOTOGALERIJI.

Европски школски спортски дан је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности и здравља. Инспирисан је Мађарским школским спортским даном који од 2006. веома успешно организује Мађарски школски спортски савез. Тог дана велики број школа организовале су спортске активности по свом избору у минималном трајању од 120 минута, а у које је било укључено више од 200 000 деце са циљем промоције физичке активности и здравља. Ове године у организацију Еуропског школског спортског дана укључило се 15 европских земаља међу којима и Хрватска, а под покровитељством Министарства знаности, образовања и спорта.

И наша школа обележила је овај дан бројним спортским активностима у трајању од 120 минута, а како је било погледајте у ФОТОГАЛЕРИЈИ.