Mjesec borbe protiv ovisnosti / Месец борбе против овисности
Autor: Jasmina Stepanović, 12. 12. 2019.

U Republici Hrvatskoj Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se u razdoblju od 15.studenog do 15.prosinca. Pojam ovisnosti ne odnosi se samo na ovisnost o psihoaktivnim sredstvima. Čovjek može biti ovisan o hrani, igrama na sreću, televiziji, internetu- gotovo o svemu! Zajedničko obilježje ovisnosti je to da aktivnosti vezane uz tu ovisnost mogu postati glavna okupacija u životu ovisne osobe.

O tome kako proslaviti rođendane i otputovati na maturalnu ekskurziju bez konzumirane kapu alkohola, te kako se oduprijeti pritisku vršnjaka razgovarali smo s našim osmacima!

У Републици Хрватској Месец борбе против зависности обележава се у периоду од 15. новембра до 15. децембра. Појам зависности не односи се само на зависност о психоактивним средствима. Човек може бити зависан о храни, играма на срећу, телевизији, интернету - скоро о свему! Заједничка карактеристика зависности је то да активности везане уз ту зависност могу постати главна окупација у животу зависне особе.

О томе како прославити рођендане и отпутовати на матурску екскурзију без конзумиране капи алкохола, те како се одупрети притиску вршњака разговарали смо с нашим осмашима!