Večer matematike / Вече математике
Autor: Jelica Obućina, 17. 12. 2019.

U četvrtak 12. prosinca 2019. godine u Osnovnoj školi Markušica održana je Večer matematike čiji je glavni organizator Hrvatsko društvo matematičara.

Glavni cilj ove manifestacije je popularizacija matematike kroz igru i druženje.

Ove godine na Večeri je sudjelovalo 54 učenika, većinom od 4. do 8. razreda, ali bilo je i mlađih uzrasta.

Sudionici su obilazili ukupno 12 radnih centara sa zabavnim zadatcima iz matematike.  Za svaki uspješno riješen zadatak dobivali su žig na papirić za evidenciju. Bilo je slagalica, igara s kockicama, potapanja brodova i sličnih igara kroz koje su pokazali svoje matematičko znanje.

U provođenju Večeri pomagali su učenici volonteri, učitelji razredne i predmetne nastave i spremačica.

Prema reakcijama učenika po završetku Večeri,  bilo je zabavno, odaziv je bio velik i reakcije pozitivne.

Više fotografija pogledajte klikom na poveznicu http://os-markusica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=221

У четвртак 12. децембра 2019. године у Основној школи Маркушица одржано је Вече математике чији је главни организатор Хрватско друштво математичара.

Главни циљ ове манифестације је популаризација математике кроз игру и дружење.

Ове године на Вечери је суделовало 54 ученика, већином од 4. до 8. разреда, али било је и млађих узраста.

Учесници су обилазили укупно 12 радних центара са забавним задацима из математике.  За сваки успешно решен задатак добивали су печат на папирић за евиденцију. Било је слагалица, игара с коцкицама, потапања бродова и сличних игара кроз које су показали своје математичко знање.

У провођењу Вечери помагали су ученици волонтери, учитељи разредне и предметне наставе и спремачица.

Према реакцијама ученика по завршетку Вечери,  било је забавно, одазив је био велик и реакције позитивне.

Више фотографија погледајте кликом на линк http://os-markusica.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=221

Priloženi dokumenti:
IMG_20191212_172454.jpg (1.21 MB)