« Travanj 2024 »

Međunarodni dan tolerancije 16.11. Међународни дан толеранције
Autor: Ljiljana Ničić-Stanojlović, 23. 11. 2020.

U našoj školi obilježen je Međunarodni dan tolerancije s ciljem razvijanja osjećaja tolerancije kod učenika, uvažavanjem posebnosti i različitosti u sebi i  kod drugih.

Učenici 2. i 4. razreda sa učiteljicama i knjižničarkom su razgovarali o prihvaćanju i uvažavanju svojih prijatelja bez obzira na razlike koje postoje među njima. Zaključili smo da smo svi različiti, a jednako vrijedni i da svatko od nas ima nešto posebno što može podijeliti s drugima. Sličnosti nas spajaju, a razlike nas obogaćuju.

Učenici su imali i zadatak da od ponuđenih kartica s prihvatljivim i neprihvatljivim ponašanjem odaberu što pripada u tolerantno, a što u netolerantno ponašanje.

У нашој школи обележен је Међународни дан толеранције с циљем развијања осећаја толеранције код ученика, уважавањем посебности и различитости у себи и  код других.

Ученици 2. и 4. разреда са учитељицама и библиотекарком су разговарали о прихваћању и уважавању својих пријатеља без обзира на разлике које постоје међу њима. Закључили смо да смо сви различити, а једнако вредни и да свако од нас има нешто посебно што може поделити с другима. Сличности нас спајају, а разлике нас обогаћују.

Ученици су имали и задатак да од понуђених картица с прихватљивим и неприхватљивим понашањем одаберу што припада у толерантно, а што у нетолерантно понашање.