« Travanj 2024 »

Minuta za čitanje – čitateljski maraton / Минута за читање – читалачки маратон
Autor: Ivana Patković, 23. 10. 2023.

Hrvatsko čitateljsko društvo je 23.10. pozvalo  sve knjižnice da se uključe u virtualni maraton čitanja naglas: „Minuta za čitanje.“

Odabrani tekstovi za čitanje su povezani s temom i sloganom ovogodišnje manifestacije Mjeseca hrvatske knjige: „Književnost bez granica/ Nek ti riječ ne bude stranac, odnosno s prevoditeljskom književnošću, koja ima za cilj poticanje čitanja, pismenosti kroz popularizaciju čitanja iz užitka.

Učenici 6. razreda OŠ Markušica su se odazvali pozivu i u  suradnji s učiteljicama Vedranom Đurić, Ivanom Patković i knjižničarkom odabrali zanimljive tekstove za čitanje: „Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea“ /Joyce William koju je prevela Vanda Mikšić i „Kroz pustinju i prašumu“/ Henryka Sienkiewicza, koju je preveo Iso Velikanović.

Videozapisi čitanja u trajanju od jedne minute su objavljeni na YouTube uz suglasnost roditelja.

Jeka Grubić

Хрватско читалачко друштво је 23.10. позвало  све библиотеке да се укључе у виртуални маратон читања наглас: „Минута за читање.“

Одабрани текстови за читање су повезани с темом и слоганом овогодишње манифестације Месеца хрватске књиге: „Књижевност без граница/ Нек ти реч не буде странац, односно с преводилачком књижевношћу, која има за циљ потицање читања, писмености кроз популаризацију читања из задовољства.

Ученици 6. разреда ОШ Маркушица су се одазвали позиву  и у  сарадњи с учитељицама Ведраном Ђурић, Иваном Патковић и библиотекарком одабрали занимљиве текстове за читање: „Фантастичне летеће књиге г. Мориса Лесмореа“ /Вилијам Џојс коју је превела Ванда Микшић и „Кроз пустињу и прашуму“/ Хенрика Сјенкjeвича, коју је превео Исо Великановић.

Видеозаписи читања у трајању од једне минуте су објављени  на YouTube уз сагласност родитеља.

Јека Грубић